Nowa strona internetowa i nowa polityka

Dziennik jest w sieci WWW od ponad pięciu lat.1 W tym czasie można się było spodziewać szybkiego, globalnego rozpowszechniania nowych informacji naukowych. Szeroka wyszukiwarka literatury medycznej i naukowych baz danych jest teraz możliwa. Informacje w Internecie stają się coraz bardziej ze sobą powiązane i coraz częściej są dostępne w formatach multimedialnych. Aby służyć różnorodnym potrzebom naszych czytelników, podejmujemy kroki, aby korzystać z technologii publikacji elektronicznej w celu ulepszenia i uzupełnienia wersji drukowanej czasopisma. Jednak wiele nowych elektronicznych możliwości nie może przesłonić naszego podstawowego celu: przekazywać najlepsze informacje medyczne w sposób, który lekarze uznają za użyteczny, ponieważ zapewnią opiekę swoim pacjentom. W tym tygodniu odwiedzający stronę internetową Journal (http://www.nejm.org) zobaczą, że została ona rozszerzona i przeprojektowana. Może trochę czasu poświęcić na zapoznanie się z nową witryną, ale powinny one znaleźć wiele istotnych usprawnień. Na przykład łatwiej będzie zobaczyć na pierwszy rzut oka, co jest w bieżącym numerze. Istnieją teraz zbiory artykułów, w tym artykuły oryginalne, artykuły specjalne, artykuły poglądowe i artykuły redakcyjne opublikowane od 1996 r., Zorganizowane w ramach 51 tematów. Istnieje więcej linków z artykułów do powiązanych materiałów, w tym streszczenia i powiązane artykuły w Journal i Medline.
Ulepszony system wyszukiwania umożliwia przeszukiwanie pełnego tekstu wszystkich artykułów Journal już w 1993 roku i można teraz wyszukiwać dane liczbowe lub obrazy w medycynie klinicznej. Streszczenia artykułów z czasopisma dostępne są od 1975 roku. Użytkownicy mogą teraz śledzić, gdzie artykuł został cytowany i przejść bezpośrednio do źródeł cytatów. Użytkownicy mogą także rejestrować się w powiadomieniach e-mail, gdy dany artykuł zostanie cytowany w przyszłości. Nowa strona internetowa została stworzona w połączeniu z HighWire Press na Uniwersytecie Stanforda, dzięki czemu można przeszukiwać ponad 240 czasopism medycznych i naukowych, które są tam hostowane (w tym 8 z 15 czasopism najczęściej cytowanych w artykułach w czasopiśmie Journal).
Wraz z nową witryną nastąpiła istotna zmiana w naszych zasadach publikowania. Począwszy od sześciu miesięcy po publikacji, pełny tekst wszystkich oryginalnych artykułów i artykułów specjalnych będzie dostępny on-line za darmo. W przypadku osób nie będących abonentami wymagana jest krótka, jednorazowa rejestracja w celu uzyskania dostępu do pełnego tekstu wcześniejszych artykułów badawczych oraz do otrzymywania spisu treści każdego tygodnia za pośrednictwem poczty elektronicznej. Jednak niesubsrybenci nie mają już swobodnego dostępu do artykułów redakcyjnych, artykułów Sounding Board i listów do redakcji. Artykuły te będą dostępne za opłatą, a teraz istnieje możliwość zakupu dostępu do strony przez 24 godziny.
Po wstępnej rejestracji subskrybenci czasopisma będą mieli dostęp do wszystkich funkcji naszej ulepszonej strony, a także do każdego artykułu opublikowanego od stycznia 1993 roku. Strona internetowa rozpozna hasła haseł subskrybentów, którzy wcześniej zarejestrowali się. Artykuły wydane na początku w Internecie, ponieważ zawierają informacje o natychmiastowym znaczeniu klinicznym, będą nadal dostępne bezpłatnie, podobnie jak wszystkie streszczenia. Dziennik ma ścisłą politykę dotyczącą prywatności, więc żadne informacje na temat korzystania z witryny przez odwiedzających nie będą sprzedawane ani udostępniane żadnym komercyjnym przedsiębiorstwom.
Nasze nowe zasady odnoszą się do kroków podjętych przez National Institutes of Health w ciągu ostatnich dwóch lat w celu stworzenia publicznego repozytorium pełnych tekstów artykułów z czasopism biomedycznych (http://pubmedcentral.nih.gov)
[więcej w: ksobne, jak działa aparat ortodontyczny, wciągnięta błona bębenkowa ]
[podobne: olejek rycynowy na rzęsy opinie, hiperostoza czołowa, hiperostoza ]