Przypadek 3-2001: Jednostronna utrata wzroku

Dodatek dr Smitha do akt sprawy w wydaniu z 25 stycznia1 zawiera mylące i błędne stwierdzenie. Pacjent opisywany jest jako prawnie niewidomy w prawym oku , natomiast w stanie widzenia z ostrością 20/30 w lewym oku. Pacjent nie może być prawnie niewidomy w jednym oku. Prawna lub ustawowa ślepota odnosi się do stanu obu oczu. Kryterium dla tego stanu w stanie Massachusetts jest ostrość wzroku 20/200 lub mniej w lepszym oku lub pole widzenia o promieniu 10 stopni lub mniej w lepszym oku.
Simmons Lessell, MD
Harvard Medical School, Boston, MA 02115
Odniesienie1. Akta sprawy szpitala ogólnego Massachusetts (sprawa 3-2001). N Engl J Med 2001; 344: 286-293
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
W sprawie 3-2001 dr Smith utrwala zbyt częste nadużywanie opisu niewidomych prawnie . Prawną ślepotę definiuje się jako najlepiej skorygowaną ostrość 20/200 lub mniej w lepszym oku lub jako zwężenie pole widzenia w obu oczach z dokładnością do 10 stopni od miejsca utrwalenia za pomocą standardowego bodźca. Oznacza to, że osoba, która jest całkowicie ślepa na jedno oko i ma normalne widzenie w drugim, nie jest prawnie ślepa.
Dlatego niedokładne jest opisanie jednego oka jako niewidomego prawnie . Lepiej jest zgłosić tę wizję w kategoriach ostrości snellena lub palców liczonych w określonej odległości lub w konwencjonalnych terminach używanych do opisania bardzo niskiego poziomu widzenia: postrzegania ruchów rąk, postrzeganie światła lub brak postrzegania światła. Ponadto, aby zostać uznanym za prawnie niewidomego, należy przetestować osobę z jego najlepszą korektą. Oświadczenie takie jak Jestem niewidomy prawnie bez okularów jest nieprawidłowe, jeśli osoba je wykonująca może je zobaczyć.
John W. Gittinger, Jr., MD
Boston Medical Center, Boston, MA 02118
(4)
[patrz też: ortodonta kościerzyna, zatrucie atropiną, ksobne ]
[podobne: olejek rycynowy na rzęsy opinie, hiperostoza czołowa, hiperostoza ]